Naprej na vsebino

Olimpijske igre Peking 2022

Zimske olimpijske igre Peking 2022 so 24. zimske olimpijske igre zapovrstjo. Začele se bodo 4. februarja 2022 in zaključile 20. februarja 2022.

Štiri leta po zimskih olimpijskih igrah Pjongčang 2018, na katere je v Južno Korejo odpotovalo 71 Slovencev, ki so nazaj v Slovenijo prinesli dve medalji (biatlonec Jakov Fak je bil drugi na 20 km, deskar Žan Košir pa tretji na paralelnem veleslalomu), se tokrat v Peking podaja 43 vrhunskih slovenskih športnic in športnikov.

Tako kot na poletnih olimpijskih igrah v Tokiu bosta tudi na odprtju zimskih olimpijskih iger v Pekingu zastavo nosila dva športnika iz vsake države. Slovensko olimpijsko odpravo bosta na stadion Ptičje gnezdo popeljala odličen deskar Žan Košir in dvakratna svetovna prvakinja v smuku Ilka Štuhec.

Slovensko olimpijsko odpravo bosta na stadion Ptičje gnezdo popeljala odličen deskar Žan Košir in dvakratna svetovna prvakinja v smuku Ilka Štuhec. Vir slike: OKS.
Slovensko olimpijsko odpravo bosta na stadion Ptičje gnezdo popeljala odličen deskar Žan Košir in dvakratna svetovna prvakinja v smuku Ilka Štuhec.
Vir slike: OKS.

Kdo so športniki, ki nas bodo zastopali v Pekingu?

V alpskem smučanju bodo nastopili:
– ženske: Meta Hrovat, Tina Robnik, Ana Bucik, Andreja Slokar, Neja Dvornik, Ilka Štuhec, Maruša Ferk Saioni
– moški: Žan Kranjec, Boštjan Kline, Martin Čater, Miha Hrobat, Nejc Naraločnik

Biatlon:
– ženske: Živa Klemenčič, Polona Klemenčič
– moški: Jakov Fak, Miha Dovžan, Rok Tršan, Lovro Planko

Deskanje na snegu:
– ženske: Urška Pribošič, Gloria Kotnik
– moški: Žan Košir, Tim Mastnak, Rok Marguč, Tit Štante

Nordijska kombinacija:
– moški: Vid Vrhovnik

Smučarski skoki:
– ženske: Ema Klinec, Nika Križnar, Urša Bogataj, Špela Rogelj
– moški: Peter Prevc, Timi Zajc, Lovro Kos, Anže Lanišek, Cene Prevc

Smučarski tek:
– ženske: Anamarija Lampič, Eva Urevc, Anja Mandeljc, Anita Klemenčič, Neža Žerjav
– moški: Miha Šimenc, Vili Črv, Janez Lampič, Miha Ličef

Katere dneve lahko navijate za naše športnike?

Prvi dan nastopov naših športnikov, v soboto, 5. februarja 2022, bodo potekala naslednje tekmovanja:

  • Smučarski skoki (Kos, Lanišek, C. Prevc, P. Prevc ali Zajc)
    Srednja skakalnica, moški: 07.20 kvalifikacije
  • Srednja skakalnica, ženske (Bogataj, Klinec, Križnar, Rogelj)
    11.45 posamična tekma
  • Biatlon (Slovenija)
    10.00 mešana štafeta, 4×6 km

Nedelja, 6. februar:

  • Alpsko smučanje (Čater, Kline, Hrobat)04.00 smuk, moški
  • Smučarski skoki (Kos, Lanišek, C. Prevc, P. Prevc ali Zajc)
    Srednja skakalnica, moški: 12.00 posamična tekma

Ponedeljek, 7. februar:

  • Alpsko smučanje (Bucik, Hrovat, Robnik, Slokar)
    Veleslalom, ženske:
    03.15 prva vožnja
    06.45 druga vožnja
  • Biatlon (Ž. Klemenčič)
    10.00 individualna tekma, 15 km, ženske
  • Smučarski skoki (Slovenija)
    Mešana ekipna tekma, srednja skakalnica: 12.45 prva serija in finale

Torek, 8. februar:

  • Alpsko smučanje (Čater, Kline, Hrobat)04.00 superveleslalom, moški
  • Deskanje (Košir, Marguč, Mastnak)Paralelni veleslalom, moški
    04.07 kvalifikacije, prva vožnja
    05.01 kvalifikacije, druga vožnja
    07.48 osmina finala
    08.15 četrtfinale
    08.30 polfinale
    08.43 za tretje mesto
    08.57 paralelni veleslalom, finale, moški
  • Smučarski tek
    Sprint, prosti slog, ženske
    (Lampič, Urevc, Klemenčič, Mandeljc)
    09.00 kvalifikacije
    11.30 četrtfinale
    12.25 polfinale
    12.47 finale
  • Sprint, prosti slog, moški (Črv, Šimenc, Lampič, Ličef)
    09.50 kvalifikacije
    11.55 četrtfinale
    12.35 polfinale
    13.00 finale
  • Biatlon (Fak, Dovžan)
    09.30 individualna tekma, 20 km, moški

Sreda, 9. februar:

  • Alpsko smučanje (Bucik, Hrovat, Dvornik, Slokar)
    Slalom, ženske
    03.15 prva vožnja
    06.45 druga vožnja
  • Deskanje, snežni žleb (Štante)
    05.30 halfpipe, kvalifikacije, moški
  • Nordijska kombinacija (Vrhovnik)
    09.00 posamično, skoki, srednja skakalnica
    12.00 posamično, tek, 10 km

Četrtek, 10. februar:

  • Alpsko smučanje (Čater, Kline, Hrobat)
  • Alpska kombinacija, moški:
    03.30 smuk
    07.15 slalom

Petek, 11. februar:

  • Deskanje, snežni žleb
    02.30 halfpipe, finale, moški
  • Alpsko smučanje (Štuhec, Ferk Saoini)04.00 superveleslalom, ženske
  • Biatlon (P. Klemenčič, Ž. Klemenčič)
    10.00 sprint, 7,5 km, ženske
  • Smučarski skoki (Kos, Lanišek, C. Prevc, P. Prevc ali Zajc)Velika skakalnica, moški:
    12.00 kvalifikacije

Sobota, 12. februar:

  • Smučarski tek (Slovenija)08.30 štafeta 4 x 5 km, ženske
  • Biatlon (Fak, Dovžan, Tršan, Planko)10.00 sprint, 10 km, moški
  • Smučarski skoki (Kos, Lanišek, C. Prevc, P. Prevc ali Zajc)Velika skakalnica, moški:
    12.00 posamična tekma

Nedelja, 13. februar:

  • Alpsko smučanje (Kranjec)
    Veleslalom, moški:
    03.15 prva vožnja
    06.45 druga vožnja
  • Smučarski tek (Slovenija)
    08.30 štafeta 4 x 10 km, moški
  • Biatlon
    10.00 zasledovanje, 10 km, ženske (P. in Ž. Klemenčič ?)
    11.45 zasledovanje, 12,5 km, moški (Fak, Dovžan, Tršan, Planko ?)

Ponedeljek, 14. februar:

  • Deskanje, skoki prostega sloga (Pribošič)02.30 big air, prvi skok kvalifikacij, ženske
    03.15 big air, drugi skok kvalifikacij, ženske
    04.00 big air, drugi skok kvalifikacij, ženske
  • Smučarski skoki (Slovenija)
    Ekipna tekma, moški, velika skakalnica
    12.00 prva serija in finale

Torek, 15. februar:

  • Deskanje, skoki prostega sloga (Pribošič ?)
    02.30 big air, finale, prvi skok, ženske
    02.52 big air, finale, drugi skok, ženske
    03.15 big air, finale, tretji, zadnji skok, ženske
  • Alpsko smučanje (Štuhec, Ferk Saoini)
    04.00 smuk, ženske
  • Nordijska kombinacija (Vrhovnik)09.00 posamično, skoki, velika skakalnica
    12.00 posamično, tek, 10 km
  • Biatlon (Slovenija)
    10.00 štafeta 4×7,5 km, moški

Sreda, 16. februar:

  • Alpsko smučanje (Kranjec)Slalom, moški:
    03.15 prva vožnja
    06.45 druga vožnja
  • Smučarski tek (Lampič/Urevc)Ekipni sprint klasično, ženske
    10.00 polfinale
    12.00 finale

Četrtek, 17. februar:

  • Alpsko smučanje (Štuhec, Ferk Saoini)
    Alpska kombinacija, ženske:
    03.30 smuk
    07.00 slalom

Petek, 18. februar:

  • Biatlon (Fak ?)
    10.00 skupinski start, 15 km, moški

Sobota, 19. februar:

  • Alpsko smučanje (Slovenija)
    Paralelna tekma, mešane ekipe:
    04.00 osmina finala
    04.47 četrtfinale
    05.14 polfinale
    05.37 za tretje mesto
    05.46 finale

Nedelja, 20. februar:

Smučarski tek (Lampič ?)
07.30 skupinski start prosti slog, 30 km, ženske

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarji
Inline Feedbacks
View all comments

Prijava na e-novice