Logar nalil čistega vina

Verjetno se kdo med vami, ki meni, da se predsednik Demokratov Anže Logar le redko opredeli, z naslovom ne strinja, a sodeč po zadnjem intervjuju, ki ga je dal za današnjo Sobotno prilogo Večera, sem za to kolumno brez slabe vesti izbral tak naslov, kot sem ga.
Morebiti je kdaj v preteklosti, tudi v času predsedniške kampanje, deloval izmikajoče in na kakšno vprašanje ni podal povsem jasnega in enoznačnega odgovora, a tokrat v Večeru je bilo drugače.
Morebiti bi kdo pomislil, da ni tako, ker je že nekje v prvi tretjini intervjuja povedal, da so si ob ustanovitvi stranke zadali jasno zavezo, da se ne bodo ukvarjali z drugimi, torej, da ne bodo komentirali ostrih besed, ki jim jih drugi namenjajo. Zase pa pravi, da preveč ceni svoj čas, da bi izgubljal dolge minute za odgovore na neutemeljene obtožbe. To ni izmikanje, prej gre za neko modro odločitev, da ni treba vedno »udariti« nazaj na prvo žogo, čemur smo nemalokrat priča v naši politiki. Tega je vsaj za moje poznavanje načina delovanja politike preveč. Ker sodim po svojem prepričanju na tako imenovano pomladno stran in nisem nikoli volil nobene od strank, za katero vem ali sem ocenil, da je naslednica nekdanje partije ali je vzniknila na teh koreninah, česar nisem nikoli skrival, jemljem Logarjeve Demokrate za nekaj, kar je zraslo na koreninah slovenske politične pomladi, ne na koreninah nekdanje komunistične partije. Zato težko sprejemam razprtije znotraj pomladnih strank. Vesel bi bil, če bi tudi kdo od drugih voditeljev pomladnih strank ravnal podobno kot Anže Logar. Res ni potrebno izgubljati časa za vsako morebitno kritično besedo, obtožbo, ki jo kdo izreče na račun druge stranke. S tem le prilivajo olje na ogenj levice, ki nam ta čas vlada.
Tudi kar se vladavine Golobove vlade tiče, je bil Logar v intervjuju več kot jasen, da ta vlada dela slabo. »Katerokoli temo načnemo, bomo ugotovili, da jo je vlada bodisi napačno zastavila ali pa jo je predstavila v napačnem času… Zato je ta vlada, ko gre za vprašanja izvajanje reform, že klinično mrtva,« je med drugim dejal. Jasen je bil tudi pri tem, da je sebe označil za zmernega desnosredinskega politika, ki ne mara ne leve ne desne skrajnosti.
Glede na to, da se vsaj meni zdi, da imamo pri nas bolj kot ne le leve skrajnosti, vsaj eno tako stranko imamo tudi v vladi, ne pa desne skrajnosti ali skrajne desnice, potemtakem ne vidim nobenih težav, da na naslednjih volitvah vendarle vlado v roke dobijo v roke desnosredinske stranke. Eno močno stranko na tej strani že imamo, to je Janševa SDS, gradi se še druga desnosredinska stranka Logarjevi Demokrati, še vedno sta tu dve tradicionalni desnosredinski stranki NSi in SLS, pa novi stranki Glas upokojencev in Fokus, tako da vse možnosti za desnosredinsko vlado obstajajo. A je treba v prvi vrsti ravnati podobno, kot je v tem intervjuju nakazal Anže Logar, torej vsake toliko stisniti zobe in ne reagirati vedno in povsod na prvo žogo. Morebiti se desnosredinskim strankam po volitvah, če zmagajo, v vladi pridruži še Hanova SD, če bo le pravočasno in ne tik pred volitvah zapustila vrste te slabe Golobove vlade.