Katja Kokot: »Če bi imela magično paličico, bi najprej odpravila zlobo, zavist, sovraštvo in pohlep.«
Tik pred izvolitvijo mandatarja desnosredinske vlade, ki jo podpira tudi Resni.ca, smo v četrtek opravili pogovor s poslanko Resnice Katjo Kokot, ki iz dneva v dan postaja ena bolj prepoznavnih in aktivnih poslank tokratnega sklica. Po poklicu je doktorica veterinarske medicine. Študij je opravljala na Veterinarski fakulteti v Ljubljani. Trenutno pa opravlja še magistrski študij managementa in prava. »Za mano je 15 let dela v veterini, zdravljenju malih in velikih živali, ter podjetništva. Preden sem postala poslanka, pa sem delala na področju regulative zdravil. To delo sem lažje usklajevala z delom na kmetiji,« pravi in doda, da z družino, možem in hčerko živi v Dupleku.
Katja Kokot je tudi tista poslanka, ki je javnost šokirala z informacijo, da so kar tri njene poslanske kolege iz stranke Resni.ca poskušali podkupiti. Ob tem omenja kar sedemmestno številko. Zanimivo bo spremljati, kaj bo o tem reklo naše pravosodje.
Katera je vaša dobra lastnost?
Iskrenost.
Kaj je vaša slabost?
Direktna iskrenost.
Kdo je vaš vzornik / vzornica in zakaj?
Moj maček. Živi po svoje in sledi svojim ciljem.
Kdaj ste bili v življenju najsrečnejši?
Vsako jutro ob sončnem vzhodu in večkrat tudi ob dramatičnem zahodu sonca na morju.
Kaj vas je v življenju najbolj prizadelo ali razočaralo?
Pritiski bližnjih, ki so temeljili le na tem, kaj si mislijo drugi…
Kdaj in kje ste izgubili nedolžnost (katerokoli)?
Ali smo ljudje sploh nedolžna bitja?

Nad fotografijo na Facebooku je Katja Kokot zapisala Midve proti sistemu. Vir silke: FB Katja Kokot.
Najljubša knjiga, najljubša glasbena skupina, glasbenik in naj film ali odrska predstava?
Ne bi bilo pošteno izpostavljati samo po enega, tega pravzaprav ni. To je stvar trenutnega navdiha in skoraj dnevnega počutja. Mi pa glasba predstavlja pomemben del življenja.
Katera jed in pijača sta vam najljubši in katero jed sami radi pripravite?
Odgovor podoben zgornjemu. Najraje pa spijem dobro pivo. Kuham izključno vegetarijansko hrano, ter vse, kar pride iz morja.
Vaš najljubši praznik?
Dan žena. Rada imam rože, na živce pa mi gre komerciala, ki si je ta praznik vzela kot priložnost za razprodajo raznega kiča in nepotrebne navlake.
Električni paneli, drva in premog ali jedrska elektrarna in zakaj?
Vse. Ker samo z eno rešitvijo ne bomo rešili sistemske oskrbe.
Največja nevarnost, ki grozi našemu planetu in rešitev?
Največja nevarnost za ta planet smo ljudje sami. Rešitev je v tem, da politiko približamo ljudem tako, da se bodo mladi želeli ukvarjati z zakonodajo in urejanjem naše družbe.
Če bi lahko, kaj bi v Sloveniji / na svetu spremenili?
Če bi imela magično paličico, bi najprej odpravila zlobo, zavist, sovraštvo in pohlep.
Aktualna vladna ekipa je bila takoj po volitvah prepričana, predvsem predsednik vlade Robert Golob, da bo še v drugo oblikovala vlado, čeravno vladni trojček ni prejel zadostne volilne podpore. Kje se je Golobu zalomilo, da mu ni uspelo, da ste tako Demokrati kot vaša Resni.ca zapustili pogajanja?
Pri programskem usklajevanju.
Ko je bil predsednik Resni.ce Zoran Stevanović izvoljen za predsednika Državnega zbora, je vaša stranka kar naenkrat postala tarča leve politike, aktualne vladne koalicije, sindikatov, provladnih medijev in tudi nekaterih levih nevladnikov. Zakaj menite je temu tako?
Zaradi notranjega nezadovoljstva. Ponavadi so tisti, ki namerno škodujejo drugim, jezni sami nase.
Iz ust Filipa Dobranića smo slišali naštevanje imen poslancev Demokratov, na katere naj pritisnejo. Medijem ste razkrili tudi poskus nedovoljenega vplivanja na tri poslance vaše stranke. Poslancem naj bi ponujali visoke podkupnine za prestop v drugo politično opcijo. Mar zato, da ne bi prišlo do desnosredinske vlade, ki bi ali jo bo vodil Janez Janša, za katerega kandidaturo za mandatarja ste tudi vi (in vsi iz vaše stranke), plus vsi iz SDS, Demokratov in trojčka NSi, SLS in FOKUS primaknili svoj podpis?
Glavno vprašanje tukaj je: Kdo to plača? Sledite denarju in bo jasno, kdo, kdaj in zakaj to počne…
Intervju nastaja v sredo in četrtek, torej še pred izvolitvijo mandatarja, a vseeno, kaj pričakujete od nove vlade in kako gledate na vlado Roberta Goloba? In tudi v čem se vam zdi Zoran Stevanović drugačen od prejšnje predsednice Urške Klakočar Zupančič?
Od nove vlade pričakujem konstruktivno sodelovanje pri sprejemanju naših programskih izhodišč.
Zoran Stevanović je takoj po prihodu na mesto predsednika Državnega zbora odstranil video domofon in odklenil vrata kabineta. Simbolična gesta, ki pa daje močan signal. Konec elitizma, začetek normalizacije tako v tonu govora, obnašanju in v javnih nastopih.
Najverjetneje pa ima tudi Urška Klakočar Zupančič svoje odlike, pa jih morda nisem opazila, sem pa zasledila, da me rada omenja v svojih objavah, kar je lepo.





