Naprej na vsebino

Znan je vrstni red kandidatnih list v vseh osmih volilnih enotah

Za stolčke v parlamentu se bo 24. aprila 2022 borilo kar dvajset strank, gibanj in nestrankarskih list. Volilni listič bo tako ponovno kar obsežen. Za vas smo pripravili pregled izžrebanega vrstnega reda kandidatnih list po posameznih volilnih enotah.

Volilna enota 1

Prva volilna enota obsega območja upravnih enot Idrija, Jesenice, Kamnik, Kranj, Radovljica, Škofja Loka in Tržič. Razdeljena je na 11 volilnih okrajev, in sicer tri kranjske, po dva radovljiška in škofjeloška ter volilne okraje Jesenice, Tržič, Kamnik in Idrija.

Na volilnem lističu bo v vsakem okraju 20 kandidatov v naslednjem vrstnem redu:

  1. Naša prihodnost in Dobra država
  2. Domovinska liga – DOM
  3. Nestrankarska ljudska lista gibanja Zdrava družba
  4. Vesna – zelena stranka
  5. ZOS – Zavezništvo osvobodimo Slovenijo (Gibanje Zedinjena Slovenija – ZSI in Stranka slovenskega naroda – SSN)
  6. Piratska stranka Slovenije
  7. Državljansko gibanje Resni.ca
  8. Povežimo Slovenijo (Konkretno, Zeleni, SLS, NLS, NS)
  9. Gibanje Svoboda
  10. DeSUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije
  11. Levica
  12. Stranka Alenke Bratušek
  13. Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo
  14. Socialni demokrati – SD
  15. Slovenska demokratska stranka – SDS
  16. Slovenska nacionalna stranka – SNS
  17. Za ljudstvo Slovenije – ZLS
  18. Naša dežela stranka dr. Aleksandre Pivec
  19. Nova Slovenija – Krščanski demokrati
  20. Lista Marjana Šarca – LMŠ

Volilna enota 2

Druga volilna enota ob obeh koprskih in obeh novogoriških okrajih obsega še volilne okraje Tolmin, Piran, Izola, Sežana, Ilirska Bistrica, Postojna in Ajdovščina.

Na volilnem lističu v vsakem okraju 20 kandidatov v naslednjem vrstnem redu:

  1. Naša prihodnost in Dobra država
  2. Socialni demokrati – SD
  3. Piratska stranka Slovenije
  4. Lista Marjana Šarca – LMŠ
  5. Nestrankarska ljudska lista gibanja Zdrava družba
  6. Levica
  7. Stranka Alenke Bratušek
  8. DeSUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije
  9. Gibanje Svoboda
  10. Naša dežela stranka dr. Aleksandre Pivec
  11. ZOS – Zavezništvo osvobodimo Slovenijo (Gibanje Zedinjena Slovenija – ZSI in Stranka slovenskega naroda – SSN)
  12. Slovenska demokratska stranka – SDS
  13. Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo
  14. Povežimo Slovenijo (Konkretno, Zeleni, SLS, NLS, NS)
  15. Za ljudstvo Slovenije – ZLS
  16. Vesna – zelena stranka
  17. Nova Slovenija – Krščanski demokrati
  18. Slovenska nacionalna stranka – SNS
  19. Domovinska liga – DOM
  20. Državljansko gibanje Resni.ca

Volilna enota 3

Tretja volilna enota obsega volilne okraje Logatec, Vrhnika, Ljubljana Vič-Rudnik 1, Ljubljana Vič-Rudnik 2, Ljubljana Vič-Rudnik 3, Ljubljana Vič-Rudnik 4, Ljubljana Center, Ljubljana Šiška 1, Ljubljana Šiška 2, Ljubljana Šiška 3 in Ljubljana Šiška 4.

Na volilnem lističu bo v vsakem okraju 19 kandidatov v naslednjem vrstnem redu:

  1. Socialni demokrati – SD
  2. Stranka Alenke Bratušek
  3. Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo
  4. Naša dežela stranka dr. Aleksandre Pivec
  5. Slovenska nacionalna stranka – SNS
  6. Povežimo Slovenijo (Konkretno, Zeleni, SLS, NLS, NS)
  7. Domovinska liga – DOM
  8. Piratska stranka Slovenije
  9. Državljansko gibanje Resni.ca
  10. Gibanje Svoboda
  11. Nova Slovenija – Krščanski demokrati
  12. Nestrankarska ljudska lista gibanja Zdrava družba
  13. Vesna – zelena stranka
  14. Slovenska demokratska stranka – SDS
  15. Naša prihodnost in Dobra država
  16. Lista Marjana Šarca – LMŠ
  17. Za ljudstvo Slovenije – ZLS
  18. DeSUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije
  19. Levica

Volilna enota 4

Četrta volilna enota poleg treh okrajev Ljubljana – Moste Polje, dveh okrajev Ljubljana – Bežigrad in dveh okrajev Domžale, obsega še volilne okraje Kočevje, Ribnica – Dobrepolje, Grosuplje in Ivančna Gorica.

Na volilnem lističu bo v vsakem okraju 19 kandidatov v naslednjem vrstnem redu:

  1. Naša prihodnost in dobra država
  2. Nova Slovenija – Krščanski demokrati
  3. Piratska stranka Slovenije
  4. Nestrankarska ljudska lista gibanja Zdrava družba
  5. Slovenska nacionalna stranka – SNS
  6. Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo
  7. Državljansko gibanje Resni.ca
  8. Gibanje Svoboda
  9. Lista Marjana Šarca – LMŠ
  10. DeSUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije
  11. Naša dežela stranka dr. Aleksandre Pivec
  12. Slovenska demokratska stranka – SDS
  13. Povežimo Slovenijo (Konkretno, Zeleni, SLS, NLS, NS)
  14. Socialni demokrati – SD
  15. Za ljudstvo Slovenije – ZLS
  16. Stranka Alenke Bratušek
  17. Domovinska liga – DOM
  18. Levica
  19. Vesna – zelena stranka

Volilna enota 5

Peta volilna enota obsega območja občin: Celje, Dravograd, Mozirje, Radlje ob Dravi, Ravne na Koroškem, Slovenj Gradec, Velenje, Žalec in Šentjur pri Celju. Razdeljena je 11 volilnih okrajev, in sicer Šentjur, Celje I, Celje II, Žalec I, Žalec II, Mozirje, Velenje I, Velenje II, Slovenj Gradec, Ravne na Koroškem in Radlje ob Dravi.

Na volilnem lističu bo v vsakem okraju 19 kandidatov v naslednjem vrstnem redu:

  1. Nestrankarska ljudska lista gibanja Zdrava družba
  2. Lista Marjana Šarca
  3. Slovenska demokratska stranka
  4. Slovenska nacionalna stranka
  5. Nova Slovenija – Krščanski demokrati
  6. Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo
  7. Za ljudstvo Slovenije
  8. Piratska stranka Slovenije
  9. DOM – Domovinska liga
  10. Levica
  11. Vesna – zelena stranka
  12. Demokratična stranka upokojencev Slovenije
  13. Državljansko gibanje Resni.ca
  14. Socialni demokrati
  15. Naša dežela stranka dr. Aleksandre Pivec
  16. Naša prihodnost in Dobra država
  17. Stranka Alenke Bratušek
  18. Gibanje Svoboda
  19. Povežimo Slovenijo

Volilna enota 6

Šesta volilna enota poleg dveh novomeških volilnih okrajev obsega še volilne okraje Črnomelj, Trebnje, Brežice, Krško, Sevnica, Laško, Litija in Zagorje ob Savi ter združena Hrastnik in Trbovlje.

Na volilnem lističu bo v vsakem okraju 19 kandidatov v naslednjem vrstnem redu:

  1. Vesna – zelena stranka
  2. Naša prihodnost in Dobra država
  3. Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo
  4. Povežimo Slovenijo
  5. Slovenska nacionalna stranka
  6. Stranka Alenke Bratušek
  7. Levica
  8. Državljansko gibanje Resni.ca
  9. Slovenska demokratska stranka
  10. Demokratična stranka upokojencev Slovenije
  11. Gibanje Svoboda
  12. Lista Marjana Šarca
  13. Naša dežela
  14. Dom – Domovinska liga
  15. Gibanje Zdrava družba
  16. Za ljudstvo Slovenije
  17. Socialni demokrati
  18. Nova Slovenija – Krščanski demokrati
  19. Piratska stranka Slovenije

Volilna enota 7

Sedma volilna enota ob sedmih mariborskih volilnih okrajih obsega še volilne okraje Šmarje pri Jelšah, Slovenska Bistrica, Slovenske Konjice in Ruše.

Na volilnem lističu bo v vsakem okraju 20 kandidatov v naslednjem vrstnem redu:

  1. Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo
  2. Gibanje Svoboda
  3. Nestrankarska ljudska lista gibanja Zdrava družba
  4. Vesna – zelena stranka
  5. Slovenska demokratska stranka
  6. Nova Slovenija – Krščanski demokrati
  7. Levica
  8. Za ljudstvo Slovenije
  9. Piratska stranka Slovenije
  10. Povežimo Slovenijo
  11. Gibanje Zedinjena Slovenija
  12. DOM – Domovinska liga
  13. Stranka Alenke Bratušek
  14. Naša dežela stranka dr. Aleksandre Pivec
  15. Lista Marjana Šarca
  16. Državljansko gibanje Resni.ca
  17. Naša prihodnost in Dobra država
  18. Slovenska nacionalna stranka
  19. DeSUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije
  20. Socialni demokrati

Volilna enota 8

Volilna enota osem ob treh ptujskih in dveh murskosoboških okrajih zajema še volilne okraje Lendava, Ormož, Ljutomer, Gornja Radgona, Lenart in Pesnica.

Na volilnem lističu bo v vsakem okraju 20 kandidatov v naslednjem vrstnem redu:

  1. Slovenska nacionalna stranka – SNS
  2. Vesna – zelena stranka
  3. Državljansko gibanje Resni.ca
  4. DeSUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije
  5. Povežimo Slovenijo (Konkretno, Zeleni, SLS, NLS, NS)
  6. Piratska stranka Slovenije
  7. ZOS – Zavezništvo osvobodimo Slovenijo (skupna lista Gibanja Zedinjena Slovenija – ZSi in Stranke Slovenskega naroda – SSN)
  8. Slovenska demokratska stranka – SDS
  9. Levica
  10. Gibanje Svoboda
  11. Naša prihodnost in Dobra država
  12. Socialni demokrati – SD
  13. Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo
  14. Nova Slovenija – Krščanski demokrati
  15. Za ljudstvo Slovenije – ZLS
  16. Stranka Alenke Bratušek
  17. Domovinska liga – DOM
  18. Lista Marjana Šarca – LMŠ
  19. Nestrankarska ljudska lista gibanja Zdrava družba
  20. Naša dežela dr. Aleksandre Pivec

Volilna enota 9

Volilna enota 9 je volilna enota v Sloveniji, ki obsega območje občin Koper, Izola, Piran za volitve poslanca italijanske narodne skupnosti; sedež enote je v Kopru. Za poslansko funkcijo se bosta potegovala sedanji poslanec Felice Žiža in Maurizio Tremul.

Volilna enota 10

10. volilna enota je volilna enota v Sloveniji, ki obsega območje občin Murska Sobota in Lendava za volitve poslanca madžarske narodne skupnosti; sedež enote je v Lendavi. Za poslansko funkcijo se bodo potegovali sedanji poslanec Ferenc Horvath, Otto Močnek in Mihael Kasaš.

Skupno se bo za 88 poslanskih mest na volitvah v DZ potegovalo več kot 1400 kandidatov. Vir slike: DZ RS.
Skupno se bo za 88 poslanskih mest na volitvah v DZ potegovalo več kot 1400 kandidatov.
Vir slike: DZ RS.

Skupno se bo za 88 poslanskih mest na volitvah v DZ RS potegovalo več kot 1400 kandidatov, še pet pa se jih poteguje za izvolitev za poslanca italijanske in madžarske narodne skupnosti.

V boj za poslanski mandat se podaja 80 poslancev iztekajočega se sklica DZ, 10 ministrov in več županov. Med kandidati je nekaj več kot 44 odstotkov žensk. V volilno tekmo vstopa 13 poklicnih županov, 59 študentov in kar nekaj upokojencev. Poslanski kandidati štejejo od 18 do 82 let, povprečna starost je nekaj manj kot 49 let.

Subscribe
Notify of
guest
0 Komentarji
Inline Feedbacks
View all comments

Prijava na e-novice